Kullanıcı Paneli
Scoop Free Sahipleri Neler Söylüyor ?
Kedim 6 kilo ve günde ortalama 5 defa kakasını yapıyor ve acayip kokutuyor! Günde birkaç defa kedi tuvaleti temizlemenin tam bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama "majestelerinin" tuvaletini zamanında temizlemezsem, bodrumdaki halıyı temizlemek zorunda kalıyorum ki bu daha beter bir sıkıntı. Bu alet bir HARİKA! Kabul, ScoopFree'yi daha beş gündür kullanıyorum ve iri kedilerde veya birden fazla kedide kum tepsisinin 30 gün DAYANMAYACAĞINI kutunun üzerine özellikle yazmışlar ve haznesi şimdiden dolmak üzere (dediğim gibi, bizimki acayip pisliyor) AMA!!! Haftada bir tepsiyi bir çıkarıp haznesini temizlemeyi hiç dert etmiyorum. Bunu yapmaya mecburum çünkü yedek kartuşlar 15$ civarına satılıyor (en kötü yanı da bu zaten). İdrarına 30 gün dayanıp dayanmayacağını zaman gösterecek ama şimdilik diyebilirim ki: Koku gitti, kedim etrafa kum taşımıyor. (Eskiden peşinden gezip kum temizlemeye alışmıştım ve bizimki kokunun yanı sıra ortalığı fena kirletiyordu.) Artık zemine birkaç kristal düşüyor, hepsi bu. Tuvaleti her gün temizlememe gerek kalmıyor (tabii bodrumdaki halıyı da) ve ürün gerçekten işe yarıyor. Bir şeyin altını çizmeden geçemeyeceğim. Aletin ne kadar BÜYÜK olduğunu sonradan fark ettim ve elektrik fişi konusunu önceden düşünmemiştim. Bu yüzden koymayı düşündüğünüz yeri baştan hesaplasanız iyi olabilir. Ayrıca, yüzde yüz mükemmel diyemem. Dışkının bir kısmı tırmığın arkasına geçip sıkıştı ama o kadar da sıkıntı olmadı. Bir parça tuvalet kâğıdıyla tutup alıverdim. Kedileriniz olmasına rağmen kedi tuvaletleriyle fazla uğraşmak istemiyorsanız, bu piyasadaki en iyi çözüm olabilir.

Kris H. - 5 Kasım 2006
Bu kedi tuvaletini, tırmık fazla paslandığı için aldığımız yedeğiyle birlikte neredeyse 7 senedir kullanıyoruz . Bu yeni yorumu yazmamın sebebi, bazılarının "yüksek kum maliyeti" şeklinde bahsettiği konuya değinmek istemem. Bir yıl boyunca verdiğiniz para açısından, Forever Tepsi ve Target'tan ayrı kristal kum alsanız bile, söylenenler kesinlikle doğru.

Ama rahatlık açısından, fazla maliyetin her kuruşuna değer. Bunu kedilerim sayesinde, kısa süre önce fark ettim. Zira yaşları ilerledikçe (şu anda 15 yaşındalar) davranışları değişti. Onlara kristal kum (kullandıkları ScoopFree kedi tuvaletinde) veya kil kedi kumu (sıradan, manüel kedi tuvaletinde) seçenekleri sundum. İki kedim de kil kedi kumunu tercih etti ve kristal kumu kullanmayı bıraktılar. Böylece kedi tuvaletini günde bir defa kontrol edip, haftada iki defa karıştırıp kumu 10 ila 14 günde bir değiştirmek varken, sıradan kedi tuvaletinin içindekileri günde 4 ila 6 defa temizlemeye mahkum oldum. Bu, eskiden benim yerime bir makinenin yaptığı pis bir için bir sürü zaman harcamam anlamına geliyordu ve birkaç gün geçmeden kristal kumlu ScoopFree kedi tuvaletine dönüş yaptım. (Umarım, kedilerim de işbirliği yapar.) Kil kumla çalışan bir otomatik kedi tuvaletine dönmek de her zaman manüel tuvaletten daha iyi olmayabiliyor. ScoopFree'den önce bu tür bir tuvalet kullanıyorduk ve bakımı manüel tuvaletten bile zordu.

Charlie Howard - 18 Ağustos 2007
Bunu ilk otomatik kedi tuvaletim olan Petmate Purrforma Plus XL yerine satın aldım. Eskisi rezaletti, bu ise harika. Bu kedi tuvaletinin tırmığı tuvaletin ön ve arkasına hareket ederken, gerçekten de etmesi gereken şekilde hareket ediyor. Ağ etkisi sayesinde, Petmate'in aksine, kutunun bir tarafında kedi kumundan bir duvar oluşmuyor. Kum her defasında zemine dengeli dağılıyor ve Petmate'in aksine, tırmığı her seferinde başladığı noktaya geri dönebiliyor.İleri süpürürken mor kapak açılıyor ve tırmık yakaladığı her şeyi altına süpürüyor. Mor kapağın altında biraz daha Fresh Step kum var ve kapak kapandığında, kokuyu hapsederek Fresh Step kumun emmesini sağlıyor. Çok basit!

Dahası, bu tuvalet Petmate'ten çok daha sessiz. Petmate uzaktan kumandalı tank gibi ses çıkarıyordu ama bunun hafif bir mırıltısı var, o kadar. Üstelik süpürme işlemini Petmate'in yarısı veya üçte biri sürede tamamlıyor. 2 buçuk yaşındaki kedim, ürüne suya bırakılmış bir ördek kadar rahat alıştı. Şimdilik tuvaleti bir tür oyuncak sanıyor ama ne işe yaradığının da farkında.

Joe Vanderbilt - 01 Haziran 2006
Son on senede 7 kediye baktık (neyse ki hepsine aynı anda değil!) ve bu da bol bol kum eleme anlamına geliyor. Şu anda sadece bir kedimiz var ama o da kirli tuvaletlere karşı aşırı hassas. Öyle bir noktaya geldi ki artık her kullanışından önce tuvaletin yüzde yüz temiz olmasını istiyor ve bu imkansız bir iş. Biri gelip temizleyene kadar tuvaletinin önünde oturup miyavlıyor. Bir süredir çözüm için daha basit bir yöntem araştırıyorduk. Böylece, piyasadaki çeşitli otomatik kedi tuvaletleri hakkında yapılan yorumları okuduktan sonra, iki hafta önce ScoopFree kedi tuvaletini satın aldık. En mantıklı seçim bu gibi geldi çünkü birçok yerde tırmığa yapıştığını ve tamamen kurumadığı veya topaklanmadığı için altından sıvı sızdırdığını okuduğum topaklanan kumlardan kullanmıyor. Daha önce hiç kristal kum kullanmamıştım ama sıvı ve kokuları nasıl emdiğini okuduktan sonra bir denemekten zarar çıkmayacağını düşündüm.

Alet DEVASA bir kutuda geliyor ama çıktığında büyük boy bir kedi tuvaleti ebatında görünüyor. Kurulumu çok kolaydı ve hemen kurduk. ScoopFree'yi eski tuvaletin durduğu yere koyup eskisini kaldırdık ve evden çıkardık. Bu gözükara bir hamleydi çünkü kedimiz hiç kristal kum kullanmamıştı ve kafasının karışmasından korkuyordum. Değişikliği hemen fark etti ve tuvaleti önce tepeden tırnağa inceledi ama hiç sorun çıkarmadan kullanmaya başladı.

Bizimki iri bir kedi (yaklaşık 7 kilo 250 gram ve aşırı kilolu değil) ama tuvalete rahatça sığıyor. Motoru gürültülü çalışmıyor. Evin diğer odalarından sesini hiç duymuyoruz. Süpürme döngüsü uzun sürmüyor. Sadece bir dakika civarında bitiyor. Kristaller muhteşem iş görüyor ve sıvılarla kokuyu tıpkı söylendiği gibi emiyorlar. Bir başka artısı da saçılıp evin dört bir yanına taşınan kum taneciklerinden kurtulmanın getirdiği özgürlük.

SM - 18 Temmuz 2006
Uzun zamandır harcadığım en iyi 150 dolar. Durmadan tuvaleti ıskalayan iki kedim vardı. Eve her adımımı attığımda, kedi kokusu duvar gibi karşıma dikiliyordu. Tuvaletlerini temizliyordum ama kedilerim kaka veya çişlerini kenarlarından dışarı yapıp duruyordu. Ayrıca kum tuvaletin yanlarına ve tabanına yapışıyor ve iğrenç bir manzara ortaya çıkarıyordu. ScoopFree kedi tuvaletini kullanmaya başlayalı bir haftadan az oluyor. "Sayaç" kedilerimin tuvaleti 39 defa kullandığını gösteriyor ve kokudan eser yok. Hiç koku almıyorum. Bu kedi tuvaletine bayıldım ve oğlumla kızıma da tavsiye ettim. Harika bir ürün.

Bahçeci Megan (New Market, Maryland)
Ürünü iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine satın aldım. Ne zamandır böyle bir şey almak istiyordum. Almaya ikna olmamı sağlayan temel etken iş arkadaşımın tuvaleti her gün temizlemek zorunda kalmadığını söylemesiydi.
Olanları şöyle anlatayım:
-Kurması çocuk oyuncağıydı. Birleştirmesi çok kolay oldu. Kafamı tek karıştıran, alt kapakçığı yandaki yükselticilerin üstüne mi, altına mı koyacağım oldu. Altına koyacakmışım. Mıknatısları görünce anladım. Ayrıca ürün dışkıların saklandığı haznedeki kokuları da yok ediyor.
-Kedilerimi üstüne attım, başta çılgına döndüler (çünkü önceden kil kum kullanıyordum) ve bir süre havaya sıçrayıp durdular. Sonra üstüne oturdular.
-Mekanizmayı çalıştırdım ve kedilerimi bir merak sardı. Makine kumu süpürürken, önünde hiç kımıldaman oturup izlediler. Sonra kokladılar.

Bunun üzerine kendi kendime "Vay canına, bu alete 190 dolar verdim ve kedilerimin kullanmaya hiç niyeti yok," dedim. "Aman ne güzel."

Birkaç gece sonra, acayip bir mekanik ses ve çıtırtılar yüzünden gecenin köründe uyandım. Köpeği kontrol ettim, havlamıyordu. Yani eve giren kimse olmamıştı. Palamı ve namlusu kesik çifte kırma tüfeğimi yatağımın yanına geri koydum ve sesin kaynağını bulmak için cep telefonumun fenerini açtım ki bir de ne göreyim? Kedim kullandığı için kedi tuvaleti çalışmaya başlamış! Meğer bir hafta kadar alışma süresi verip eski tuvaleti kullanmalarına izin vermeyince, makineyi kullanmaya başlamışlar. Ayrıca bir süre mahremiyet başlığını çıkarıp tuvaleti koklamalarına da izin vermiştim. Dahası, eski tuvaletten birkaç dışkı parçası getirip yeni tuvalete koymuştum (yüksekten bırakırsanız, sensör devreye girmiyor).

O günden beri kedilerim tuvaleti 22 defa kullandı. Bu harika bir şey çünkü artık kedilerimin günde kaç defa kaka yaptığını bilme imkanım oldu... :(

Ama şaka bir yana, kullandıklarından emin olmak için tuvaleti yatak odama koymuştum ve kesinlikle hiç koku almadım. Neredeyse iki hafta oldu ve hâlâ iyi iş görüyor. Kedilerim gürültücü mor kapaklı canavara tam anlamıyla güvenmedikleri için genellikle dışarıdaki kedi tuvaletini kullanıyor ama ScoopFree'yi eski tuvaletlerinin durduğu balkona çıkarıp eskiyi attığımda daha sık kullanmaya başlayacaklarından eminim. Bu da insanın isteyebileceği en muhteşem şeylerden biri.

Alın bakalım. 5 yıldız veriyorum. Eski tuvalette, kumu eledikten sonra bile dışkıyla birlikte bir sürü kumu attığımı düşünürsek, bu aleti kullanarak zaman ve paradan epey tasarruf edeceğimi anladım. Çünkü bu alet sadece dışkıyı temizleyip gerisini bırakıyor.

Tebrikler.

Gönderen:Plokivos - 12 Kasım 2014
Bu kedi sahipleri için yapılmış en muhteşem icatlardan biri olsa gerek. Özetle, bu kedi tuvaleti sayesinde, tek erkek Sibirya kedimin kumunu ayda bir kere değiştirmem yetiyor. Kedimi kuru ve yaş mamayı karıştırarak besliyorum. Sibirya kedim kuma anında alıştı. Genellikle, kum değiştirme zamanı yaklaşmadığı sürece kedi tuvaletinde dışkı veya koku görmüyorum. Kumu değiştirmekse akıl almaz derecede kolay. Plastik kedi tuvaletini kaldırıyorum ve kullanılmış kum tepsisi zeminde kalıyor. Sonra, tepsiyle gelen karton kapağını kullanılmış kum tepsisinin üstüne geçiriyorum ve atıyorum, hepsi bu. Yeniden doldurmak için plastik kedi tuvaletinin altına tam oturan kullan-at kum tepsilerinden gerekiyor. (Amazonda 3'lü paketler halinde satılıyorlar.) Geçen üç ayda metal ızgarayı temizlememe hiç gerek olmadı. Kum tepsisini değiştirme zamanı yaklaşırken dört belirti görüyorum: (1) kedi daha agresif davranmaya başlıyor, (2) kedi tuvaletin yanına çiş yapabiliyor, (3) ızgaranın arkasında dışkı görebiliyorsunuz ve (4) tuvaletten amonyağımsı bir koku gelebiliyor. Kum tepsisi değişir değişmez bu dört belirtinin tamamı ortadan kalkıyor. Kesinlikle verilen paraya değer ve tanıdığım kedi sahiplerine hediye etmeyi düşünebileceğim bir ürün.

Gönderen: Roy - 12 Kasın 2014
Kesinlikle muhteşem! Kedimiz işyerimizde kalıyor ve en ufak kokuya bile göz yumamayız. Bu tuvalet işi bitiriyor. Dijital sayaç her ayın 15'ine doğru 80'e yaklaşınca yeni bir kum tepsisi takıyoruz ve bir sonraki ayın 15'ine kadar unutuyoruz. Kedimiz de hiç olmadığı kadar mutlu! Çalışanlarımızın eski kedi kumunu her gün temizlemeyi hatırlamakta zorlanması (veya özellikle unutması) sorun oluyordu ve bu durum kedimizin hiç hoşuna gitmiyordu. Bu yüzden de bazen misillemeleriyle karşı karşıya kalıyorduk. Son çare olarak bu kedi tuvaletini aldık ve şükürler olsun ki bu tuvaletle yüzde yüz başarı yakaladık. Bir daha "eski günlere" döndüğümüzü hayal dahi edemiyorum.

Gönderen: Nancy Phillips - 11 Kasım 2014
Umarım aldığım bir öncekinin aksine bu dayanır. Bunlardan 3 tane kullandık. İlk aldığımızın tırmığı öyle kirlendi ki temizleyemedik ve yedeğini de bir türlü bulamadım. Sonraki, temizlemeye çalıştığım sırada bozuldu. Nasıl olduysa motor bölümüne biraz su kaçtı, oysa ilk aldığımda hiç öyle bir şey olmamıştı. Umarım üç gerçekten uğurlu sayıdır ve bu defakinda daha az sorun yaşarız. Yeniden denemeye hazırım, çünkü korkunç kokan normal kedi tuvaletlerinden nefret ediyorum. Bu ürün kokudan ölmemi engelliyor ve itiraf edeyim, birinin evine girip de kedi kokusundan boğulmaktan nefret ediyorum. Bu ürünün kendi evimde böyle bir şeyin önüne geçmesi hoşuma gidiyor.

Gönderen: Megan Fisher - 5 Kasım 2014
Mükemmel, miyav! Tanıtımında söyleneni yapmakla kalmıyor, metrelerce uzaktan bile hiçbir nahoş koku alınmıyor. Kumdan çabucak ve etkin bir şekilde kurtulmak için yedek kum tepsilerinin maliyetine değer. Başlarda sıradan bir kedi tuvaleti kullanmayı denemiştim ama ilk defa evcil hayvan beslediğim için, hiç sorun yaşamamam gerekiyordu ve her gün kedi kumu temizlemek bana hiç uymuyordu. Yavru kedim eski tuvaletinden yenisine çok rahat geçiş yaptı ve açıkçası, bu başlı başına bir lütuf sayılırdı. 6 aylıktan küçük kedilerle kullanılması tavsiye edilmiyor (sanırım daha sık tuvalete çıktıkları için) ama benim kedim de yeterince büyük sayılır (4 buçuk aylık). Gerçi bu yüzden tepsileri haftada bir değiştirmem gerekiyor ama hiç dert değil. 2-3 hafta değiştirmeden bırakabileceğim günleri iple çekiyorum. Bir terslik olması ihtimaline karşı ürün kaydının hayati önem taşıdığını da eklemek istiyorum.

Gönderen: osoblessed "osoblessed" (Baltimore, Maryland- Amerika Birleşik Devletleri) - 5 Kasım 2014,
Birbirinden huysuz iki yaşlı kedim her tür değişimden nefret etmelerine rağmen sıradan tuvaletten sonra bu hazineye göz açıp kapayana kadar alıştı. Yine de dolduğu zaman kullanmayı reddettiler. (Onları suçlayamayacağım.) Çamaşır sepetlerine saldırmaya başladıklarında tuvaletin dolduğunu anladım. Kontrol etmek için garaja gittiğimde, tuvaletin o kadar dolmasına rağmen hiçbir koku alamayınca şaşkına döndüm. Kablosu iki arabalık garajımızın ortasına koymamıza yetecek kadar uzun. Çalışırken sesini hiç duymadığım için gürültülü olup olmadığını söyleyemeyeceğim. Tekrar kullanılabilir tepsiyle dolum kristallerinden aldık çünkü kullan-at tepsiler iki kediyle sadece iki hafta kadar dayandığı için bize biraz pahalı geldi.

Gönderen: MomWifeCoG (KANSAS CITY, Missouri, ABD) - 5 Kasım 2014
Arkadaşım bunu tavsiye ettiğinde (birçok Japon kedi sahibinin bu sistemi kullandığını duymamın ardından,) ikna oldum. Kesinlikle kedim için satın aldığım en iyi şeylerden biri oldu. Kedim başlarda kaygıyla karşıladı. Önce eski kedi tuvaletinin yanına koymuştum ama yenisine dokunmuyordu bile. Ben de gözümü karartıp eski tuvaletini attım. Neyse ki gayet başarılı olduk! Evde taşınan kumlarla uğraşmaktan kurtulmak da çok hoş ve taneler bir şekilde yolunu şaşırırsa süpürülmeleri son derece kolay.

PoppyPetalled - Temmuz 2014
Çeşit çeşit ürün denedim ve kullandıklarımın en iyisi ahşap bir banyo matıydı. Kum taneleri aradaki küçük boşluklara düşüyordu ve süpürgeyle rahatça çekebiliyordum. Plastik kilimler dışarı çıkarıp hortumla yıkadıktan sonra kurumaya bırakmadıktan sonra çok zor temizleniyor. Kumaşların silkelenmesi veya süpürülmesi gerekiyor ve kilim süpürmek tam bir işkence. Kedimiz çok rahat kullanıyor, hiç sorun yaşamıyor ve kumu önceden kullandığımız kumdan daha fazla saçılmıyor. Bununla birlikte, verdiğim paraya değer mi, bilemiyorum. Kedimin eski tuvaletini her akşam temizlemekten rahatsızlık duymuyordum ama geçenlerde rahatsızlandığında, kedimizin tuvaleti ne kadar kullandığını veya çişini yapıp yapmadığını takip edemedik ki bu da eski tuvaletinin dezavantajıydı.

Kum temizlemek beni rahatsız etmediği için (kocam bu ürünü 2 haftalık bir geziye çıkmamın öncesinde "bana" hediye olarak aldı ama aslında yokluğum sırasında kum temizlemek zorunda kalmamak için kendisine hediye aldığını düşünüyorum,) şahsen gördüğüm en büyük fark, kedinizi başkasının bakımına bırakmakta sağladığı kolaylık diyebilirim. Kum temizleme derdi kalmadığı için seve seve eve gelerek kedime su verip mama kabını dolduracak birini bulmak çok kolaylaştı. Aynı şekilde kedimi bir yere bırakmak da tabii.

CawaLouise
ScoopFree® Otomatik Kedi Tuvaletim bugün geldi. Evimde şimdiden gördüğüm değişime inanamıyorum. Kedi tuvaleti kokusu kalmadı, etrafa saçılan kedi kumları yok oldu... Bayıldım! Keşke daha önceden haberim olsaymış. Daha önce (7 seneden beri!) LİtterMaid® Otomatik Kedi Tuvaleti kullanıyordum ve kesinlikle kıyaslanamazlar bile! Bugün LitterMaid® tuvaleti çöpe attım ve arkama dönüp bakmadım bile!!Jeannie Dalrymple
Ürünü birkaç hafta önce satın aldım ve BAYILDIM! Gelmiş geçmiş en muhteşem icat! 2 kediyle ilk kum değişimine ancak ikinci haftanın sonunda gerek duyunca hayretler içinde kaldım! Kedilerim ona bayılıyor, üstelik çok sessiz ve çok verimli! ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM!!! Paranıza kıyın, buna değer!!Bill Smith
Sadece "TEŞEKKÜR EDERİM!!" demek istiyorum. Kullanmayan kimse bu makinenin yarattığı mucizeyi anlayamaz. 2 kedim var ve tam zamanlı çalışıp tam zamanlı okula gitmeye başladığımda, tuvaletlerini temizlemeye vakit ayıramadığım için onları vermek zorunda kalacağımdan korkuyordum. Ama ScoopFree® sayesinde yoğun programıma rağmen bebeklerimden ayrılmayacağım. Bu makineye ve sayesinde bana kalan her şeye tek kelimeyle bayılıyorum!!Kate Crabill
Benim adım Fendi ve gri burunlu bir Siyam kedisiyim. Erkek kardeşim de siyah burunlu. Chicago'da, Monroe Limanı ve Buckingham Fıskiyesi'ne tepeden bakan bir gökdelen dairesinde yaşıyoruz. Dairemiz oldukça küçük ve annemiz aşırı bir titizlik hastası! Evimizin ferah çiçekler gibi kokmasını istiyor. Başka kedi tuvaletleriyle bu asla mümkün olamazdı. Kedi kokusunun düşüncesi bile bizi kapının önüne koyabilirdi. Şükürler olsun ki kokusuz ScoopFree® kedi tuvaleti var! Harika anlaşıyoruz! Annemiz misafirliğe gittiği herkese ScoopFree'yi övüyor!Jodi Howard
Bu ürüne kesinlikle ÂŞIĞIZ! Bununla birlikte beyaz kristallerin (ki daha ucuzlar) her zaman parfümlü koku vermedikleri için mor olanlardan daha iyi değilse bile aynı performansı sağladığına tanık olduk. Artık toz derdimiz de yok, kristaller tuvaletin önüne koymak için aldığımız kilimin üstünde kalıyor ve kedimiz makinenin kendi kendini temizleyişini izlemeye bayılıyor. Kirlenen kumu atmak çok kolay ve artık kedimizi birkaç gün yalnız bırakmak zorunda kaldığımızda içimiz çok daha rahat oluyor. Şimdiden birçok kişiye tavsiye ederek onların da almalarını sağladık..

Artıları: Dayanıklı, Yüksek Kaliteli, Kolay Kullanımlı, Hayvanımız Çok Seviyor
Ürünü bütün dostlarıma tavsiye ederim!

Memleket:Arizona
Yaş:55-65
Cinsiyet:kadın
Kum kutularının nispeten pahalı olmasına rağmen, ScoopFree kedi tuvaletini bütün kedi sahiplerine tavsiye ederim. Tuvalet takılmadan ve sorunsuz çalışıyor, Fresh Step kristalleri sayesinde topladığı dışkının kokusunun azalmasını sağlıyor, sessiz ve LitterMaid gibi diğer otomatik kedi tuvaletlerine kıyasla oldukça mütevazı. En iyi arkadaşımın kedileri için iki LitterMaid tuvaleti var ve çok fazla yer kaplamalarının yanı sıra, tuvaletleri almasından kısa süre sonra ikisi de bozuldu. ScoopFree kedi tuvaletimizi alalı sadece birkaç ay oldu ama üretim kalitesi ve performansından oldukça etkilendim. Eşimle ikimizin de ne kadar yoğun olduğumuz düşünülürse, her gün kedi kumu temizleme derdinden kurtulmak gerçekten çok güzel. Bir ScoopFree alarak analog kedi tuvaletlerinden temelli kurtulabilmeyi düşünüyoruz.

Jessica
ScoopFree sistemiyle ilgili deneyimim hayatımın tuhaf bir dönemine denk gelse de, değerini göstermesi açısından harika bir olay olduğunu düşünüyorum. İşim başımdan aşkınken bir de kedi tuvaletini düşünmekten kurtulmak harika değil de nedir? Gear Diary'de eşyalarımızı sevsek de hayatlarımızı kolaylaştıran şeyleri çok daha fazla sevdiğimizi söylesem, bütün yazar arkadaşlarımın hislerine tercüman olurum diye düşünüyorum... ScoopFree kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti de benim için tam olarak bunu yaptı: Hayatımı kolaylaştırdı. Kedinin ilk eğitim ve geçiş süreci biraz tuhaf ve sancılı geçebilse de nihai sonuç için kesinlikle değer. BEĞENDİĞİMİZ YANLARI: Kullanımı kolay, güvenilir, sessiz, dışkı kokusunu azaltıyor, birçok yere rahat sığıyor.

Adrian:
Evcil hayvan sevmenin milyonlarca sevdiğimiz yanı var. Tüylüler, sadıklar, sırnaşıklar... Liste uzadıkça uzar. Ama bu olağanüstü sevimli yaratıklar düzenli olarak pek de sevimli sayılamayacak bir şey üretiyor. Tamamen gerçeği söylemem gerekirse, köpek yerine kedi sahibi olmamın temel nedeni de kaka meselesidir. Kedilerde kaka daha kapalı bir yerde oluyor ve daha az temas etmek zorunda kalıyorum. Yine de bu her halükarda göz ardı edilemeyecek bir sorumluluk.

Bana azıcık bile benziyor ve örneğin kakanın K'sinden bile rahatsızlık duyuyorsanız, kendi kendini temizleyen kedi tuvaletleri yerinde bir yatırım olabilir. ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ni beş yıl kadar önce, her gün kum temizlemekten bıktığım bir dönemde almıştım.

  Avantajları:
 • Kumdan kaka temizlemeye çok daha az vakit ayırıyorum. BÜYÜK BİR AVANTAJ.
 • Akıl almaz güzellikte bir sensör düzeneği var (sihirli gibi!) ve kediniz kullandıktan 20 dakika sonra tuvaleti süpürüyor.
 • Kedim, Pink de tuvaletini çok seviyor gibi görünüyor ki kedisi birçok şeyden hiç hazzetmez( Ask Pink blog'a bakarak daha fazla kanıta ulaşabilirsiniz.)
 • Eve misafir geldiğinde kedimin tuvaleti yeni ziyaret etmesini hiç dert etmiyorum.
 • Mavi kristaller çok güzel ve haklarında sık sık övgüler duyuyorum.
 • Şehir dışına çıktığımda, Pink'in kedi bakıcısının tuvaletini temizlemesini beklemek zorunda kalmadığını biliyorum.
Gönderen : Katy Palfrey - 11 Mayıs 2012
Bu kedi tuvaletinin eski bir versiyonunu yıllardır kullanıyorum ve zamandan harika tasarruf ettiriyor. Eski model sonunda pes ettiği için yeni, Ultra modelini aldım. Bu model o kadar sessiz çalışıyor ki inanmakta zorlanıyorum. Ayrı bir odada durmasına rağmen, eski model geceleri beni uykumdan kaldırıyordu ama aynı odada olduğumda bile yenisini duymakta güçlük çekiyorum. ScoopFree'nin maliyeti normak bir kedi tuvaletine göre yüksek görünebilir ama yıllar içinde maliyetini çıkarıyor ve son derece uzun ömürlü. Şöyle düşünün... Bulaşığı elde yıkamak daha ucuz olduğu için bulaşık makinenizden vazgeçer miydiniz? Çoğu kişi bu soruya nasıl hayır derse, bu kedi tuvaletinin sahipleri de hayır diyecektir. Sadece sizin için değil, tüylü dostlarınız için de çok güzel bir ürün. Tuvaletlerini otomatik olarak temiz tutuyor.

Tüyo : Kulağa biraz iğrenç gelebilir ama haftada birkaç defa kumu karıştırın. Kediler hep aynı noktaya idrar yapma eğilimindedir ve bu durumda kum hepsini verimli bir şekilde soğuramıyor. Kumu karıştırınca ıslak kum taneleri yayılıyor ve çevresindeki kuru tanelerin nemi emmesi sağlanıyor. Böylece kum daha uzun süre dayanıyor.

Kesinlikle Sahip Olunmalı

Yazan:Steve
Tarih: 28 Şubat 2014
Adres: Dallas, Texas
Evcil Hayvanı: Kedi
Cins: Siyam
Kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti harika çalışıyor! Gerçi kullan-at tepsiler biraz pahalı. Bu yüzden yeniden kullanılabilen tepsiden sipariş ettim. Bu tepsiyle de ara sıra kumu değiştirmek gerekiyor ama yine de çok da kolay ve daha az kokuyor. 3 kedim var, bu yüzden kokudan ve günaşırı dışkı temizlemekten kurtulduğum için çok mutluyum!
Kedi kokusu çok ama çok azaldı!

Yazan: Maggie
Tarih: 08 Aralık 2012 Cumartesi
Evcil Hayvanı: Kedi
Muhteşem Bir Kedi Tuvaleti
Artıları: Kullanımı kolay, temiz Bu kedi tuvaleti, kedilerim ve evimin çok daha az kokmasını sağlayan yapbozun en önemli parçalarından biri! Kedilerimi seviyorum ama tuvaletlerini temiz tutmakta çok zorlanıyordum. Bu otomatik tuvalet, kumun temiz kalmasını sağlıyor ve yeni Ultra Natural Balance kedi maması kedilerimin tuvaleti daha az kullanmasını sağlıyor. İyi ki bu iki ürüne geçiş yapmışız!
Ürün deneyimi: 1 aydan az. Tavsiye durumu: Evet.

AnnaMcGee
Los Angeles, California
Harika bir tuvalet
Artıları: Kokuyu azalttı, ilgilenme/temizlik sıklığı düştü
Bu tuvaletleri yıllardır kullanıyorum ve kedili akrabalarıma da aldırdım. Tek eksisi, kullan-at tepsileri tercih ederseniz pahalıya mal olması. Genel anlamda muhteşem bir ürün. Dört ayrı otomatik tuvalet denedikten sonra bu üründe karar kıldım. En çok bu dayanıyor, kedilerim seviyor, koku ve her gün temizleme derdim kalmadı.
Ürün deneyimi: 1 yıldan fazla
Hobideki deneyim: Uzman
Tavsiye durumu: Evet.

Gibson
California
Artıları: Kullanımı çok kolay
Bakın... Diğer otomatik kedi tuvaletlerinden bir basamak yukarıda. Mevcut yaşam şartlarım, kedi tuvaletimin yatak odamdaki masanın yanında durmasını gerektiriyor. HİÇ koku ve HİÇ pislik yok. Üstelik tek kediyle kumu 30 gün gidiyor! Kum tepsisini değiştirmek de çocuk oyuncağı.
Ürün deneyimi: 1-12 ay
Hobideki deneyim: Orta

Cariad
St. Louis, Missouri
Artıları: Kedi sahibi olmayan tarafında çok yardımcı oluyor.
Eksileri: Yedek tepsiler keşke yerel mağazalarda da satılsaydı da kargo ücreti ödemek zorunda kalmasaydım.
Kedim tuvalete hemen alıştı ve ben de kum temizleme derdinden kurtulduğum için çok mutlu oldum. Herkese tavsiye ederim ve verilen parayı hak ettiğine inanıyorum.
Ürün deneyimi: 1 yıldan fazla
Hobideki deneyim: Orta

Japonya
Kediniz varsa mutlaka bir tane edinmelisiniz

Ben bir kedi severim ve aslında bütün hayvanları çok seviyorum!!! Bir gün evde kedi besleyeceğimiz ne benim aklıma gelirdi ne de kocamın... Ama artık besliyoruz ve bu kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti çok faydalı oluyor! Evimizin holünde ardiye benzeri bir oda var. Eskiden klasik bir plastik kedi tuvaletimiz vardı ve her gün temizlemek zorunda kalıyorduk. Artık işimiz çok daha kolay ve o bölümü artık çok daha güzel kokuyor. Bilmem, anlayabildim mi. Kedi sahibi olan herkes bu kendi kendini temizleyen tuvaletlerden en az bir tane edinmeli. Dünyalar kadar fark yaratıyor. Açıkçası bu ürün hakkında bir tek kötü şey bile aklıma gelmiyor... Belki fiyatı diyebilirim ama bunu herkese sonuna kadar tavsiye ederim! Sizi bilmem ama kedisi olan bütün arkadaşlarıma hemen çıkıp bir tane almalarını söylüyorum. Her yere saçılan kumların ve kokunun nasıl ortadan kalktığını gördüğünüz zaman farkı anlayacaksınız!

Sarah88
Mabank, Texas
Muhteşem bir kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti
Muhteşem. ScoopFree kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti harika bir şey. Kedi küreği almanıza veya tuvaletin başında nöbet tutmanıza gerek yok. Bu tuvalet, kediniz kullandıktan sonra kendi kendini süpürüyor ve pislikleri benim sepet dediğim bölmeye atıyor. Sepet dolduğunda tek yapmanız gereken, sepeti alıp içinde satın aldığınız torbaya koyup atmak oluyor. Bu kedi tuvaleti pek de pahalı sayılmaz. Kumu daha nadir değiştirin. Kedimin sırf kolun hareketini izleyip eğlenmek için tuvaletini yaptığı bile oluyordu. Kol, kedinin çıktığını anlayan bir sensöre bağlı ve kedinin patilerinin üzerine kapanmıyor. Koku da azaldı. Bence her gün tuvalet temizlemek zorunda kalmamak için her şeye değer. Kartuşlarını içinde tutmanız çalışması için yeterli. Bence bunu icat eden her kimse dünyanın en iyi insanı. Herhalde bir sürü kedisi vardır. Ürünü Walmart'tan da alabilir ve beğenmezseniz iade edebilirsiniz. Ya da internetten sipariş verip deneyebilir, beğenmezseniz geri gönderebilirsiniz. Ama nasıl işe yaradığını gördükten sonra göndereceğinizi hiç sanmıyorum. Şahsen her gün tuvalet temizleyecek vaktim yok. Ya sizin?

kathy1956
Checotah, Oklahoma 23/02/2011
Tek kedi için harika

Bu tuvaleti dört ayaklı küçük dostumuz için denedim ve ne kadar harika çalıştığını görünce çok şaşırdım. Birden fazla kedisi olanlara tavsiye edemem ama bizdeki tek kedi için harika iş görüyor. Normal kedi kumunun kokusundan eser kalmadı ve biz söylemedikçe kimse evde kedi olduğunu bile anlamıyor. Temizliğine çok az emek harcamamız gerekmesine de bayılıyorum. Kedi tuvaleti temizlemek evde en nefret ettiğim işlerden biriydi. Kabul edelim, kedi tuvaletinden dışkı temizlemeyi kimse sevemez! Bence ürünün makul bir fiyatı var ve tanıtımlarında vaat edileni yerine getiriyor. Buna benzer başka ürünler de denedik ama birçoğu vaatlerini yerine getirememişti. Üstelik diğer ürünlerin hepsi yaşattıkları hüsrana rağmen aşırı pahalıydı. Kediniz varsa, günaşırı kum temizlemeyi sevmiyorsanız ve gerçekten işe yarayan bir ürün arıyorsanız bunu mutlaka denemelisiniz. Hayal kırıklığına uğramayacağınızı düşünüyorum!

jrc9333 23/02/2011
Henderson, Nevada
Efsanevi kedi tuvaleti

Bütün kedi sahiplerine soruyorum. Kedi kumunun içine düşecek kadar eğilip bükülmekten memnun musunuz? Arayışınız sona erdi. Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti, uzun zamandır karşıma çıkan en iyi ürünlerden biri. Hamile bir hanım olarak bu ürüne ne kadar teşekkür etsem azdır. Hamileyken, içindeki zararlı toksinler yüzünden kedi dışkısından uzak durulması gerektiğini söylüyorlar. İyi ama başka kim temizleyecekti? Kocam bütün gün çalışmasına rağmen görevi üstlenmeyi önerdi ama geri çevirdim. O da dedi ki "Hastalanmana veya yere yuvarlanacak kadar eğilmene göz yumacak değilim." Gidip **Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ni satın aldı ve bu satın aldığımız her şeyden açık farkla daha iyi bir ürün. Temizlemesi çok kolay ve artık bizi hasta edebilecek hiçbir şeyden korkmamıza gerek yok. Mutlaka deneyin derim.*

kristen072210 - 23/02/2011
Baton Rouge, Louisiana
ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti

Mızmız kedim için Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti gibi bir ürün bulabildiğim için havalara uçuyorum. Kedim yeni eşyalara nadiren ısınan ve genelde alışkanlıklarına bağlı bir kedi. Ama Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ne hemen alıştı. Şahsen, ben de sonuçtan ve pisliğini temizlemenin kolaylığından çok memnunum. Artık çocuk oyuncağı! Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ni kullanarak bir sürü zahmetten ve zaman kaybından kurtuluyorum. Keşke bu ürünü daha önce duysaymışım. Beni, ailemi ve biricik kedimizi bir sürü pis, leş kokulu dertten kurtarırdı. Ürünü bütün kedi sahiplerine tavsiye ediyorum. (Sevgili kedileri ister mızmız olsun, ister olmasın.) Kullanımı çok kolay ve çok verimli çalışıyor. Üstelik ürünle çok daha az atık ürettiğim için çevreye faydalı olduğumu da hissediyorum. Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti kokuyu ortadan kaldırmaya da yarıyor ve odamı çok daha ferah bir ortama dönüştürüyor. Hatta bazen içeride kedi tuvaleti olduğunu bile unutuyorum!

CarlClark 22/02/2011
Chehalis, Washington
Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti Bir Harika!!

Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ni Smitty adlı evcil kedim için satın aldım. Cihazı öyle çok seviyor ki bazen yatakmış gibi içinde yatmaya çalışıyor! Tuvaleti, ihtiyacını dışarıda gidermek zorunda olduğu günlere göre çok daha sık kullanıyor. Bence bunu icat eden kişi harika bir fikir ortaya çıkarmış. Evde ağır bir idrar kokusu ve pislik bırakmaması çok hoşuma gidiyor. Ürünün en iyi yanı kokuyu muhteşem hapsetmesi. Birkaç tane daha alacağım ki kedim bir taneye mahkum olmasın ve girdiği her odada ayrı bir tane kullanabilsin. Bu işlerden fazla anlamıyorum ama kedim benim bebeğim ve şımartılmayı hak ediyor. Temizliğini koruması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamak istiyorum. Bu harika ürünü, pislik ve kokuyla uğraşmadan günlük hayatlarına devam edip kendi işlerine bakmak isteyen bütün hayvan sahiplerine şiddetle tavsiye ediyorum.

lemondrops - 23/02/2011
Memphis, Tennessee
Kedim İçin Biçilmiş Kaftan

Ne diyebilirim ki? Bu kedi tuvaleti olağanüstü. Kedim için biçilmiş kaftan. Çok az koku yapıyor, sadece yanına iyice yaklaştığınızda alıyorsunuz ve kedim ürüne bayılıyor. Bazen içinde oturup keyif yapmak bile istiyor! Birazi iğrenç ama aldığıma kesinlikle değdi. İyi ki arkadaşımın tavsiyesine uyup almışım. Çünkü bir köpek sever olarak kedi kumları ve tuvaletleriyle pek aram olduğu söylenemez. Fiyatına göre harika kalite sunan bir kedi tuvaleti arıyorsanız, kokulardan nefret ediyor ve neredeyse hiç yapmayan bir tuvalet arayışındaysanız, ortalama kediler için bu kedi tuvaletini şiddetle tavsiye ediyorum. Duyduğuma göre bazı kediler şeklini beğenmiyor ve tuvalete girmekte sıkıntı çıkarıyormuş. Ama benim kedim kendi tuvaletini çok düzenli ve rahat kullanıyor. Yani, dediğim gibi, normal boydaki kedi tuvaletlerine sığabilen ortalama bir kediniz varsa ve tuvalet arıyorsanız, bunu öneririm.

Tanstaboi - 22/02/2011
Evans, Georgia
Yeni Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'mi Seviyorum

Yeni kedi tuvaletimi kesinlikle çok sevdim! Pislik yok, kötü koku yok ve hepsinden daha da iyisi, eve geldiğimde o iğrenç dışkı topaklarıyla karşılaşmaktan kurtuldum. Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'ni almam bu yıl yaptığım en iyi yatırımdı! Kedim içine giriyor, işini görüyor ve tuvalet bütün pisliğini temizliyor! Ne harika, değil mi?! Günün birinde komşum yeni aldığı kedi tuvaletini göstermek için beni davet etmişti. Çok komikti! "Hemen gelip geçen gün aldığım kedi tuvaletini görmen gerek! Muhteşem bir şey!" diyordu. Telefondaki heyecanlı sesini duyunca haline kıkırdadım ama yine de gidip görmeye karar verdim. Normalde evine adım attığım anda hemen kedi tuvaletinden gelen kokuyu alabiliyordum. Oysa bu defa beni kapıda karşılayıp içeri aldığı sırada HİÇ kedi kokusu almadım! En hafif tabirle çok etkilenmiştim. Tuvaletin nasıl çalıştığını gösterdiği anda tavlandım. "Bu tuvaletlerden bir tane de ben almalıyım!" dedim. Ertesi gün mağazaya gidip Brilliant Pet ScoopFree Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti'mi aldım ve o gün bu gündür evimde en ufak kedi kokusu kalmadı.

Darling58 - 22/02/2011
Solway, Minnesota
Uzun süredir otomatik bir kedi tuvaleti istiyordum ve en olumlu yorumlar ScoopFree'de olduğu için bu ürünü tercih ettim. Kedim kumu dibe kadar eşelemeyi sevdiği için kartuşun sızdırdığına dair gördüğüm birkaç yorum aklıma takılmadı dersem yalan olur. Ama kendi gözümle görsem daha iyi deyip ürünü satın aldım. Deneyimlerimi paylaşıyorum:

Birinci Gün: Kedim ÖDLEĞİN TEKİ olduğu için, motordan çok korkacağından endişeleniyordum. Başta ScoopFree'ye temkinli yaklaşıp tuvaleti inceledi ama çok geçmeden içine atlayıp işini gördü. İşi bitip de çıkmasının ardından, tırmığı devreye sokmak için küçük yeşil düğmeye bastım. Ses o kadar da fena değildi, otomatik konserve açacağından birazcık daha fazla ses çıkarıyordu. Döngünün yarısında, tırmık yön değiştirdiği sıra bir "tak" sesi çıkarıyor.

Onuncu Gün: Tuvaletten belirgin bir kedi idrarı kokusu yayılıyordu. Mahremiyet başlığını takmamıştım, dolayısıyla kokuyu bu yüzden mi alıp almadığımdan emin olamadım. Sızıntı olmadığından emin olmak için tepsiyi kontrol ettim, yoktu. Tepsiler kartondan yapılmış olsa dahi tepsinin altında plastik (bant benzeri) bir film kaplam var ve bu olası bir sızıntıya karşı oldukça iyi koruma sağlıyor. Koku oldukça ağır olduğu için tepsiyi yine de değiştirdim. Üstelik burnum çok hassas değildir. Yani kokuyu ben bile aldıysam, oldukça hissedilir olsa gerek!

Ayrıca tırmığa büyük bir dışkı parçasının takıldığını fark ettim. Dezenfektanlı ıslak mendille aralıkları silip dışkıyı temizledim. Dışkı tırmığın dişlerinin arasında kurumuştu, bu yüzden çıkarmak kolay olmadı. Ama bu bile sadece 5 dakikamı aldı. Yani o kadar da kötü değildi.

3 Ayın Ardından Vardığım Sonuç: ScoopFree sayesinde geleneksel kedi tuvaletlerine göre çok daha fazla kârlı çıkıyorum, çünkü çok daha az ilgi gerektiriyor. Bununla birlikte "30 güne kadar ilgilenmeden bırakın" iddialarının abartı olduğunu düşünüyorum. Yine de birkaç günde bir kumu havalandırıp idrarlı taneleri dağıtmak için karıştırmak gerekiyor. Bunu yapmak önemli, zira tırmık sadece katı dışkıları süpürüyor ve idrarlı krist

alleri dağıtmıyor. Ayrıca arada bir süpürme sırasında tırmığa takılan dışkı kalıntılarını temizlemek zorunda kalıyorsunuz.

Ama genel anlamda üründen memnunum. Geleneksel kedi tuvaletini günde iki defa temizliyordum ama artık birkaç gün arayla hafif bir bakım yapmam ve iki haftada bir tepsi değiştirmem yeterli oluyor.

ScoopFree'ye 5 üzerinden 4 yıldız veriyorum çünkü bir tepsinin 30 gün dayanması mümkün değil ve tepsiler ucuza gelmiyor!

Charlie Gerken
Maine Coon cinsi, iri bir (7 kilo 250 gram) dişi kedimiz var ve bu ürünü çok faydalı buldum. Daha önce Littersweep kullanıyordum... ki beş para etmezdi. Bu ürün tam tamına tanıtımlarındaki gibi çalışıyor ama birden fazla kediniz varsa kum tepsisi 30 gün DAYANMIYOR. Zaten üstünde de öyle yazıyor. Yani boşuna ümitlenmeyin. Bazıları gürültüden şikayet etmiş. Eh, sonuçta bu bir makine ve tamamen sessiz olmasa da çok gürültü yapmıyor. Bazıları da dışkı haznesinden dert yanmış... Benimki 30 günde doluyor (bu sürede tepsiyi değiştiriyorum). Yani bu da yine tanıtımında söylendiği gibi yeterli bir süre. 30 günlük değiştirme sınırından önce bir kısmını atmak gibi bir seçeneğiniz de var. Dışkıdaki su emildiği için deneyecek olursanız oldukça hafif ve kuru olduğunu göreceksiniz. Bazı yorumcular da yedek tepsinin daha ilk günlerinde idrar sızdırdığından yakınmış. Dört kediniz olmadıkça veya bir yerlerde hata yapmadığınız sürece böyle bir şey mümkün değil. Bazıları da daha ilk günlerinde mekanik arıza verdiğinden şikayet etmiş. Olabilir ama bu durumda da iade hakkınızı kullanıp yeni bir tane alın. Bazıları yetersiz koku kontrolünden şikayet etmiş... Açıkçası ben de kum tepsisinin 30 günlük kullanım süresinin sonlarına doğru hafif bir amonyak kokusu almadım değil. Aslını sorarsanız, ürünle ilgili "yanlış" bulduğum tek konu yedek kum tepsisi maliyeti. Ama sıradan topaklaşan kedi kumu masrafını, Littersweep'te başıma geldiği gibi kalan topaklarla uğraşma sıkıntısını ve topaklaşan kum kullanan otomatik tuvaletlerin çıkardığı masrafları hesaba katacak olursanız, o kadar da büyük bir maliyet ortaya çıkmıyor. Kısacası genel anlamda bu kedi tuvaletinden hayli memnunum. Hiçbir şeyin mükemmel olmadığını unutmayın ama otomatik kedi tuvaletleri arasında bulduğum mükemmele en yakın ürün bu.

Bill Gerace
Birinci nesil bir Littermaid'imiz vardı ve 5 senenin sonunda nalları dikti. Topaklaşan kumla geleneksel kedi tuvaleti kullanmayı denedik ama 2 kedimiz olduğu için sıradan kumu 2 günde bir tamamen değiştiriyorduk. Üstelik kedilerimizden biri kum 2 günden sonra istediği kadar temiz olmazsa, memnuniyetsizliğini halılarımızın üzerinde ifade ediyordu. Yeni nesi bir Littermaid alacaktım ama kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra, onun yerine ScoopFree'yi denemeye karar verdim. Ürünü 2 haftadır kullanıyoruz ve şimdilik gayet memnunum. ScoopFree'nin Littermaid'e göre eb büyük avantajı, eşsiz dışkı yakalama mantığı. Tırmık idrarı hapseden kristallerle birlikte çalışıyor; böylece daha az katı atık ve dolayısıyla daha az tepsi değiştirme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Littermaid'i iki kedimizle (biri çok yaşlı ve çok iri) kullanırken kartuşu 2 günde bir değiştirmek zorunda kalıyorduk ve Littermaid'in kartuşunu vaktinde değiştirmeyi unutunca ne olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Littermaid aynı zamanda tuvaletin etrafında daha fazla saçıntıya sebeb oluyor ve kedilerimiz daha fazla kum taşıyordu. Oysa ScoopFree ile taşınma sorunu çok ama çok azaldı. Hatta başlığı da almadım ve üstü açık olmasına rağmen koku ve saçılma kontrolü Littermaid'den açık ara önde diyebilirim. Yedek tepsilerin biraz maliyetli olduğunu söylemek istiyorum ama fiyatın zamanla azalacağından ve bu arada aşırı alışveriş yapmaktan kaçınırsam dengeyi tutturabileceğimden eminim. Zaten Littermaid kartuşlarına bir de Littermaid'e eklemem gereken kum maliyetini ekleyince ScoopFree ile neredeyse aynı maliyette olduğunu hesapladım. Ürünün kurulumu ve tepsi değişimi çok kolay. Çok açık ve net kullanım talimatlarıyla geliyor ve üretici 90 günlük para iade garantisi veriyor. Daha ne isteyebilirsiniz ki? Orijinal kutusu ve faturasını ne olur ne olmaz diye garajda saklıyorum ama şu anda iade gibi bir ihtimal aklımızın ucundan bile geçmiyor. Kullanım kulavuzuna göre birden fazla ve/veya yaşlı kedileriniz varsa kartuşları daha sık değiştirmek gerekiyormuş. (ortalama irilikte ve orta yaşı bir kedide 30 günde birken, bu durumda 10-15 günde bir yazıyor) 2 kedimle ilk gözlemlerime bakılırsa 10 günde bir değiştirmem gerekecek ama kedilerimden biri çok su içen yaşlı bir kedi, diğeri de oldukça iri (13,5 kilo). Yani ikisi de ikişer kediye bedel ve bu durumda gayet makul bir süre. (10'uncu günden itibaren kristaller emme sınırına ulaştığı için tuvaletin yanından geçerken hafif bir idrar kokusu almaya başladım ama öncesinde koku kontrolü olağanüstüydü!) Bu durumda yedek kartuşlara ayda 45 dolar harcayacağım demektir. Kartuşunu bugün değiştirdim ve tıpkı tanıtımlarında söylendiği gibi katı dışkıyı görmeme bile gerek kalmadı, çabucak değiştirdim ve çerçevesini anti bakteriyel bezle sildikten sonra kullanmaya devam ettim. En iyisi de şu. Zor beğenen kedimiz yeni tuvaletini çok seviyor ve kurduğumuzdan beri ScoopFree kedi tuvaletinden başka bir yere pislemedi. Bu tuvalet kalıcı ve bizim için ağırlığınca altına değer olduğunu kanıtladı. Kediler tuvaleti kullanıyor ve tuvalet sadece on günde bir bakım gerektiriyor. Eşimle ikimiz de çok yoğun çalışıyoruz ve iki de küçük çocuğumuz var. Bu yüzden kedi kumuyla ilgilenmek için zaman ayırmak zorunda kalmamak büyük rahatlık. Şiddetle tavsiye ederim!

GÜNECELLEME; Mayıs 2007-- tuvaleti hâlâ seviyoruz ama tuvaletin sürekli belli bir noktasını ıslatmayı seven kedileriniz varsa, üreticinin düzenli olarak kumu karıştırma önerisini yerine getirmeyi ihmal etmeyin. Karıştırmazsanız ve kediniz belli bir noktayı seviyorsa, o noktadaki kristaller emiciliklerini kaybediyor ve tuvalet o noktadan sızdırmaya başlıyor. Yine de sadece belli bir noktaya çiş yapan kedilere özgü olan bu sıkıntıya rağmen bile ürünün koku kontrolü ve kullanım kolaylığı muhteşem diyebilirim.

Robert
İki kedim var ve 6 ay kadar önce bir ScoopFree kedi tuvaleti aldık. Hiç tereddüt etmeden bu tuvaleti çok sevdiğimi söyleyebilirim. Aşağıda bahsedeceğim birkaç eksisi yok değil ama artık iğrenç dışkılarla uğraşmama gerek bırakmaması hepsini bastırıyor.

Dişi kedimiz LitterMaid'i de gayet güzel kullanıyordu ve o ürünle de fazla sorun yaşamıyorduk. Kartuşlarını temizlemenin tam bir işkence olması dışında tabii. Yine de standart alışveriş poşetlerinden çok iyi kaplama malzemesi olduğunu fark ettiğimde sıkıntımız biraz hafifledi.

Sonra erkek kedimizi aldık. Sanırım çok geniş bir mesanesi var ve günde sadece bir defa boşaltıyor. LitterMaid ve topaklanan kumu bununla baş etmede HİÇ İYİ DEĞİL. Tırmıklardan topak temizlemekten veya tırmık takılıp durduğu için gidip takıldığı yerden kurtarmaktan gına gelmişti. Takıldığı yerden kurtulduğunda da mancınık gibi her yere kum ve pislik saçıyordu. Sonunda oğlumuz aynı şekilde üç ayrı LitterMaid tuvaletini bozmayı becerdi.

Tam LitterMaid'den umudu kesmiştik ki ScoopFree tuvaletlerini gördük ve bir denemeye karar verdik. Açıkçası aralarındaki fark geceyle gündüz kadar belirgin. ScoopFree'nin tırmığı asla takılmıyor. Tuvalet bozulup kedileri korkutacak korkusu duymadan hafta sonu alıp başımı gidebiliyorum.

İki kedimiz olduğu için kartuşları 12-16 gün dayanıyor. Hiç de fena değil. Arada bir kumu karıştırıyorum, onun dışında iki hafta boyunca varlığını bile unutuyorum ve tuvalet hiç sorun çıkarmadan işini yapıyor. Vay canına.

Artıları:

Hiç bakım gerektirmiyor veya çok az bakım gerektiriyor.

Kartuşları çabuk ve kolay değişiyor. (yandaki plastiği kaldırıyorum, sırtımı duvara veriyorum, eski kartuşu alıyorum, yenisini sürüyorum, plastiği tekrar kapatıyorum, kristalleri boşaltıyorum, eski kartuşu çöp poşetine koyuyorum ve poşeti dışarı çıkarıyorum.) En fazla 5 dakika sürüyor.

LitterMaid kedi tuvaletlerinden çok daha sessiz ve bu ürkek kedimiz için çok iyi bir şey. Açıkçası artık kumdan dışkı temizleme derdim kalmadığı için ürünü ne kadar övsem azdır ve bu kesinlikle kartuş maliyetine değer. Yine de umarım, fiyatına zam yapmazlar çünkü oldukça pahalı ama şu anda benim için verdiğim her kuruşa değer. ScoopFree çalışanlarına teşekkürler. Muhteşemsiniz.

R. Kalapacs
Ürünü alırken şüpheyle yaklaşmıştım çünkü daha önce birkaç otomatik kedi tuvaleti deneyip bozmuştum ama bu tuvalet muhteşem çıktı.

İki kedimiz var ve iki ay kadar önce kedilerim için üzerinde başlık olan modeli satın aldım. Şu ana kadar hiç tutukluk yapmadı, kedilerimiz hemen alıştı, hiç "kaza" yaşamadık ve hiç koku sorunuyla karşılaşmadık. Üstelik artık yere neredeyse hiç kum saçılmıyor ve kedilerimiz hiç kum taşımıyor.

İki kedimiz olduğu için (ki şahsen bizimkilerin birer dışkı makinesi olduğunu düşünüyorum,) tepsilerin bir tanesi iki haftadan biraz daha az dayanıyor. Tepsi satın alma zorunluluğu sıkıntı gibi görünebilir ama inanın bana, her gün dışkı temizlemek ve kokuyla uğraşmak zorunda kalmamaya KESİNLİKLE DEĞER! Bu alete bayılıyorum.

Çok seyahat ettiğimiz için kedilerimizin otomatik birer su pınarı ve mama kabı da var. Evden ayrıldığımızda sadece bir dostumuzdan eve uğrayıp kedilerle oynamasını istiyoruz, hepsi bu. Ne kum temizlemekle uğraşmak gerekiyor, ne de besleme derdiyle. Bu yüzden bu ürünü satın alarak dostlarımızı da çok mutlu ettiğimizi düşünüyoruz.

Aklıma gelen tek dezavantajı, tepsilerin çöp kutumuza göre biraz fazla büyük olması. Bu yüzden atmadan önce tepsileri ikiye katlamak zorunda kalıyoruz.

Her kuruşuna değer!

P. Baines
Muhteşem bir ürün! Hiç dışarı çıkmayan dört kedimiz var. Daha önce de otomatik kedi tuvaletleri denemiş ve hüsrana uğramıştık. Bir dönem iki LitterMaid tuvaletimiz birden vardı ama ikisini de çöpe attım. En kaliteli kedi kumunu almak zorunda kalıyorduk ama o zaman bile tırmığın arasına sıkışan maddeler oluyordu ve değiştirdiğimiz yedek parçalar çok pahalıydı. Bu ürünü gördüğümde gerçekten işe yarayabileceğini düşündüm ve 90 günlük para iade garantisi de olduğu için denemeye karar verdik. Her iki kedi için bir tane almak gerektiğini söylüyorlar ama tanıtıldığı şekilde çalıştığından emin olana kadar ikinci bir ürüne yatırım yapmaya niyetim yoktu.

Ürünü 10 gündür kullanıyoruz ve kumunu daha ilk defa değiştirdik. Bir kediyle 30 gün, iki kediyle 15 gün dayandığını söylüyorlar. Bu durumda 4 kediyle 10 gün, tanıtımında söylediklerinden bile iyi bir sonuç. İlk fırsatta bir tane daha alacağız ve her birinin üçer hafta dayanmasını umuyoruz. Kartuşlar daha önce sadece kuma harcadığımızdan ucuza mal oluyor ve 6'lı paketlerden alarak daha fazla tasarruf yapmanız bile mümkün.

Bu ürünü bu kadar harika kılan şey, kumun topaklaşmaktan ziyade nemi emmesi ve böylece kum eklemenize hiç gerek kalmaması. Kedi tuvaletten ayrıldığında sayaç devreye giriyor ve 20 dakika sonra mekanizma çalışıyor. Bu da dışkının kuruması için yeterli vakit sağlıyor ve böylece atıklar tırmığın dişlerine sıkışmıyor. Bazen dişlerin arasından kaçıp geride kalan bazı küçük artıkları temizlememiz gerekebiliyor ama bu da nadiren olan bir şey.

Kumu değiştirme zamanı gelince tek yapmanız gereken eski tepsiyi çıkarıp, tepsinin altındaki kapağı üstüne kapatmak. İsterseniz kapağı bantlayabilir veya yeni tepsinin kaplama kağıdına sarabilirsiniz ama ikisine de gerek kalmıyor. Bunlar kumdan çok daha temiz kurtulmanızı sağlıyor, hepsi bu. Sonra hepsini atıyorsunuz. Ardından yeni tepsinin kapağını kaldırıp, daha sonra kullanmak üzere tepsinin altına koyuyorsunuz. Sonra yeni tepsiyi yerine sürüyorsunuz, yanında gelen kum poşetini açıp içindeki kumu tepsiye döküyorsunuz. Daha sonra kumun eşit dağılmasını sağlamak için mekanizmayı çalıştıran düğmeye basıyorsunuz ve kaç kediniz olduğunu bağlı olarak iki haftadan bir aya kadar varlığını bile unutuyorsunuz.

O kadar basit ki bir mağara adamı bile yapabilir. (Hah! Hah!)

Güncelleme:

İkinci ScoopFree'mizi de aldık ve ikisini birlikte yaklaşık bir aydır kullanıyoruz. Şu anda ilk yorumumu yazdığım zamankinden bile memnunuz. Ayda toplam üç kartuş kullandığımızı hesapladık. Az kullanılanda ayda bir, çok kullanılanda ayda iki kartuş kullanıyoruz. Kartuşlardan birinin sızıntı yapması dışında hiçbir sorun yaşamadık ama onun da değiştirmeden önce fazla beklememizden kaynaklandığını tahmin ediyorum. Yeni kartuşların sakladığımız yerde şekillerinin bozulması da biraz sıkıntı yarattı ama bu bizim saklama şartlarımızdan kaynaklanan bir durumdu. Kumun ağırlığı bükülmelerine sebep olduğu için daima düz bir zeminin üstünde muhafaza ederseniz sorun yaşamazsınız.

Bu ürünü ne kadar sevdiğimizi kelimelerle ifade edemiyorum. [...].

K. Fields
Bu kesinlikle olağanüstü bir kendi kendini temizleyen kedi tuvaleti! Ürünü birkaç ay önce, evden bir süre uzak kalmamız gerekince 3 aylık yavru kedimiz için satın aldık. Ürün harika çalışıyor...
  ARTILARI:

 • Hafif ve kolayca kaldırılabiliyor.
 • Çok sessiz (Başka bir deyişle, yavru kedimizi takırtılar, çarpma gürültüleri, vs. ile korkutmuyor)
 • Çok iyi çalışıyor. Kedi tuvaleti kullandıktan 20 dakika sorna devreye girip tuvaleti baştan sona süpüren bir tırmığı var.
 • Kedinin tuvalete en son ne zaman girdiğini tespit etmek için bir sensör kullanıyor. 20 dakika boyunca hareket tespit etmezse kendini temizliyor ve içinde "pislik" bırakmıyor.
 • Kristaller "gömülü hazineyi" çabucak kurutuyor ve böylece kokmalarını engelliyorlar!
Terri Johnson